Fizyczne banknoty Bitcoin może być tuż za rogiem

Fizyczne banknoty Bitcoin może być tuż za rogiem

Fizyczny Bitcoin może być w drodze dzięki Noteworthy, startupowi skupionemu na tworzeniu najwyższej klasy banknotów opartych na Bitcoinie.

Więc myślisz, że BTC to pieniądz cyfrowy? Pomyśl jeszcze raz, Bitcoin może wkrótce stać się fizyczną rzeczą.

Nowy startup pracuje nad stworzeniem pierwszych banknotów opartych na bitcoinie, których celem jest sprawienie, aby Bitcoin Millionaire nadawał się do transakcji offline, usprawniając doświadczenie dla użytkowników, którzy nie są obeznani z technologią.

Startup nazywa się Noteworthy. Jest to inicjatywa stworzona przez byłego dyrektora Bureau of Engraving and Printing (BEP) Departamentu Skarbu USA Larry’ego Felixa oraz prezesa założyciela Bitcoin Foundation Petera Vessenesa.

Bitcoin: system fizycznej gotówki Peer to Peer

Jedynym i głównym celem Noteworthy wydaje się być przywrócenie Bitcoina do świata rzeczywistego, chociaż zespół nie podzielił się jeszcze fizyczną próbką tego, jak zamierzają to zrobić. Jednakże, referencje wszystkich członków zarządu i wyjaśnienia udostępnione na oficjalnym PR nadają dużo wagi ofercie Noteworthy.

„Każdy banknot jest wyposażony w bezpieczny mikroprocesor kryptograficzny, a wykorzystując wszystkie najwyższe zabezpieczenia przemysłu banknotowego, banknoty Noteworthy będą wyglądać i czuć się jak waluta najwyższej klasy, zapewniając jednocześnie najwyższy stopień bezpieczeństwa cyfrowego bezpośrednio wbudowanego w każdy banknot.“

Zastosowanie tak zaawansowanej technologii sprawia, że każdy unikalny banknot jest prawie niemożliwy do powielenia, podrobienia lub modyfikacji. Według Noteworthy, banknoty posiadają te same standardy jakości i bezpieczeństwa, co oficjalne banknoty fiat. „Podczas gdy cyfrowe aktywa stają się coraz bardziej popularne, wciąż brakuje im poziomu zaufania, znajomości i dostępności, które zapewnia fizyczny banknot.“ powiedział Noteworthy

Idea fizycznego Bitcoina krążyła w głowach wielu entuzjastów kryptowalut od dłuższego czasu. Jeden z najbardziej krytycznych przypadków użycia odnosi się do miejsc z ograniczonym dostępem do Internetu. Właśnie w bardziej zubożałych obszarach, gdzie obfituje populacja nieubankowiona, dostęp do Internetu jest bardzo słaby, więc kryptowaluty nie mają miejsca na rozwój.

Niektóre fizyczne inicjatywy Bitcoin są nastawione bardziej na kolekcjonowanie niż na tworzenie prawdziwych pieniędzy. Na przykład, firmy takie jak Titan Bitcoin wydają pamiątkowe monety z kluczami do portfela z określoną ilością bitcoinów w środku, również niektóre fundusze eksperymentowały z fizycznie wspieranymi kryptowalutowymi ETP i podobnymi ofertami, aby zapewnić pewną ekspozycję cenową.

Jednak narzędzie, takie jak prawdziwe pieniądze, musi jeszcze zostać odpowiednio wdrożone. Jeśli Noteworthy wystartuje, będzie miał świat możliwości na wyciągnięcie ręki.

Peter Vessenes wyraził swój entuzjazm i zaufanie do zespołu Noteworthy. Zapewnił, że jeśli ktoś chce robić rachunki Bitcoin, to ta firma ma odpowiedni zespół.

„Myślę o tym projekcie jako ‚Bitcoin zatrudnił najlepszy na świecie zespół do produkcji banknotów … Kiedy zacząłem pracować w Bitcoin, 1 BTC był wart mniej niż 0,0005$. Dziś rozmawiamy o banknocie o wartości 50 000 dolarów. To niesamowita rzecz i jestem super podekscytowany, że Larry, Manuela i Thomas wprowadzają ją w życie!“

Jak społeczność Bitcoin przetrawi ten pomysł? Trudno powiedzieć, zwłaszcza, że wielu zwolenników kryptowaluty Bitcoin marzy dzień po dniu o społeczeństwie bezgotówkowym. Jednak biorąc pod uwagę, że Bitcoin jest po prostu nowym, innym systemem pieniężnym, pójście w stronę fizyczności może nie być szalonym pomysłem.